0551 040 43 07 - petricorvet@gmail.com
Mikroçip Uygulaması

Mikroçip Uygulaması

Mikroçip kayıp veya çalıntı hayvanların bulunması için geliştirilmiş bir yöntemdir. Çip okuyucu cihaz tarafından taranarak işlem gerçekleştirilir. İşlemler veteriner hekim tarafından gerçekleştirilir.

Mikroçip Uygulaması

Mikroçip kayıp veya çalıntı hayvanların bulunması için geliştirilmiş bir yöntemdir. Çip okuyucu cihaz tarafından taranarak işlem gerçekleştirilir. İşlemler veteriner hekim tarafından gerçekleştirilir. Tarım ve OrmanBakanlığı ile Türk Veteriner Hekimler Birliği arasında imzalanan protokolle kedi ve köpek sahiplerine, besledikleri hayvanlar için mikroçip takma zorunluluğu getirildi. Resmi Gazetede yayımlanan yönetmeliğe göre köpek sahipleri 1 Ocak 2022, kedi sahipleri ise 1 Ocak 2023 tarihine kadar kimliklendirme işlemini yaparak bakanlığa bildirilmesi gerekmektedir. 1. Mikroçip uygulaması ne zaman yapılabilir? Köpeklerin 2021 yılı sonuna kadar. Kedilerin ise 2022 yılı sonuna kadar mikroçip taktırmaları gerekmektedir. 2. Mikroçip nerede taktırabilirim? Veteriner Muayenehane, Veteriner Poliklinik, Hayvan hastanelerinde taktırabilirsiniz. 3. Kaç yaşında yapılması uygundur? 8-10 haftalık bir pet için mikroçip takılması uygundur.Veteriner Hekim tarafından aksi söylenmedikçe. 4. Ne kadar süre takılır kalacak? İçerisinde pil veya batarya içermeyen mikroçipler uzun yıllar dayanıklı olarak üretilmişlerdir evcil hayvanınızın ömrü boyunca onunla kalacaktır. 5. Mikroçipin avantajları nelerdir? Evcil hayvanınız kaybolduğunda veya kaçırıldığında onu mikroçip sayesinde daha rahat bir şekilde bulabileceksiniz ve bilinçsiz bir şekilde hayvan sahiplenmenin önüne geçilecektir. 6. Mikroçip takmak için anestezi gerekir mi? Hayır gerekmez. 7. Mikroçipin boyutu nedir? 11mm (pirinç tanesi) boyutunda.
BEYLİKDÜZÜ PETRICOR VETERİNER KLİNİĞİ Adres: Kavaklı Mah. Zağanos Paşa Sk. No:46 Beylikdüzü / İstanbul Tel: 0551 040 43 07 E-posta: petricorvet@gmail.com Web: www.petricorvet.com ÇALIŞMA SAATLERİMİZ Kliniğimiz 09:30 - 23:00 arası aktif ve 7/24 Acil olarak hizmet vermektedir. Küçük dostlarımızın bütün sağlık sorunlarında ve aklınıza takılan sorularla ilgili bizlerle 7/24 iletişime geçebilirsiniz.
Bu site Neta Website altyapısı ile hazırlanmıştır.
Daha iyi hizmet sunabilmek için web sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Web sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş sayılırsınız.
Mikroçip Uygulaması
Bizi Arayın