0551 040 43 07 - petricorvet@gmail.com

Kedi Ve Köpeklerde Toksik Bitkiler

Hem bitki hem hayvan ile birlikte bir hayat sürebilir miyim? Elbette mümkün fakat dikkat edilmesi gereken belirli konular mevcut. Hayvanlar için toksik olabilecek bitkiler söz konusu bu bitkileri eve alırken dikkat etmeye veya farklı alanlarda beslemelerini gerçekleştirmeye özen göstermemiz gerekmektedir. Köpeklerimiz çok fazla bitkilere meraklı değilken, kedilerimiz özellikle içgüdüsel olarak toprak eşeleme, tadına bakma gibi durumları pek sık yapmaktadırlar. Tabii bu durumlar her ne olursa olsun evcil hayvanınızın davranış durumuyla alakalı bir konu. Hangi bitkiler kedi ve köpekler için zararlı? Toksik bitkiler; Kuşkonmaz, Difenbahya, Fil kulağı, Begonya, Aloe Vera, Mısır Bitkisi, At kestanesi, Kenevir, Sarımsak, Soğan, Zambak,Tütün, Zakkum, Yüksük otu Toksik olmayan bitkiler;Hava bitkiler, Zebra succulent, Dua çiçeği, Geyik Boynuzu, Dağ palmiyesi, Kurdele çiçeği, Orkideler Hayvanımı bitkilerden nasıl uzak tutarım? Ayrı odalarda yaşamlarını sürdürebilirler veya doğal güçlü kokuları sprey haline getirip onları uzak tutabilirsiniz. (nane, sirke, sarımsak) Hayvanım zararlı bitki yedi ne yapmalıyım? Hemen veteriner hekiminiz ile iletişime geçip. Evcil hayvanınızı oradan uzaklaştırmalısınız. Bu mümkün değilse bitkiyi oradan uzaklaştırmalısınız. Kusabiliyorsa kusmasına yardımcı olabilirsiniz. Temiz havadar bir alana çıkarılmalı ve bitkinin adı veya fotoğrafı ile hekiminize gitmelisiniz. Kedim veya köpeğim bitki yedi zararlı mı? Evcil hayvanınız toksik olsun veya olmasın bir bitki türünden fazla miktarda tüketti ise lütfen veteriner hekiminize başvurunuz.Eğer toksik bitkilerden az miktarda tükettiğini düşünüyorsanız bile her ihtimale karşı veteriner hekiminizle irtibata geçiniz.Kusma, ishal, mide bulantısı, ateş, göz yaşı akıntısı, deride döküntüler, öksürük ,kasılma,titreme, koordinasyon bozukluğu,gibi şikayetleriniz olursa veteriner hekimize danışınız. Her madde zehirdir, zehir ile ilacı ayıran dozudur.
BEYLİKDÜZÜ PETRICOR VETERİNER KLİNİĞİ Adres: Kavaklı Mah. Zağanos Paşa Sk. No:46 Beylikdüzü / İstanbul Tel: 0551 040 43 07 E-posta: petricorvet@gmail.com Web: www.petricorvet.com ÇALIŞMA SAATLERİMİZ Kliniğimiz 09:30 - 23:00 arası aktif ve 7/24 Acil olarak hizmet vermektedir. Küçük dostlarımızın bütün sağlık sorunlarında ve aklınıza takılan sorularla ilgili bizlerle 7/24 iletişime geçebilirsiniz.
Bu site Neta Website altyapısı ile hazırlanmıştır.
Daha iyi hizmet sunabilmek için web sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Web sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş sayılırsınız.
Bizi Arayın